iPUNK na stopě budoucích hvězd britské kytarové scény (3)

Martin Wipplinger, 13.5.2010, 6:14

britanie-3.jpgJestliže jsme v našem posledním díle trošku zvolnili a nabídli vám směsici melodických kytar, piána a elektronických prvků pak vězte, že dnes otočíme o stoosmdesát stupňů a vydáme se přesně opačným směrem. Zatlačíme na pilu a oddáme se od začátku do konce neúprosné řežbě. Drnčení metalových kytar, smrtonosný řev, ale i melodicky dokonalé vyzpívané pasáže. I taková je budoucnost hudby Spojeného království.

Poznáte interprety, jejichž počátky jsou přirovnávány k těm, kterými prošli Alexisonfire nebo Bullet for My Valentine. Seznámíte se s formací, která zanedlouho zahraje i na našem území. To všechno a ještě něco navíc ve třetím díle našeho putování za mladými nadějemi z Velké Británie.

Je jim předpovídána zářná budoucnost. Právě oni se mají stát nástupci Bullet for My Valentine. Na debutovou studiovou desku však fanoušci Glamour of the Kill stále čekají. Vyjít by měla pod názvem „The Summoning“ do začátku léta. Za sedm let působení se kapela honosí pouze několika EP, z nichž především na „Through the Darkness They March“ z roku 2007 se pěly ódy ze všech koutů hudebního světa. Mimo další aktivity nahráli Glamour of the Kill také cover známé skladby 2 Minutes to Midnight od legendárních Iron Maiden. Ti z vás, kteří se hlouběji zajímají o britskou scénu, mohli tyhle hochy zaregistrovat na počátku tisíciletí pod názvem Red Room Theory. „Změnili jsme si jméno, protože tohle byla prostě sračka.“

We Are Fiction jsou pro našince málo známou formací. Fungují společně od poloviny roku 2007 a mohou se pochlubit debutovým EP „We Are Fiction“, jehož pilotní singl Bitch se ale už stihl dočkat audiovizuálního zpracování. Jejich tvorba nese výrazné prvky moderního melodického screamo/post-hardcoreu a je britskými hudebními časopisy přirovnávána k počátkům Alexisonfire. „Na obzoru je blížící se veliká síla,“ píše v recenzi na aktuální EP magazín Rock Sound. We Are Fiction minulý týden opustil kytarista Adam Lewis na jehož místo okamžitě nastoupil Marc Kucharski.

Něžná osamělost, hromové rify a smrtelně upřímný řev. Tuhle neobvyklou směsici plnou kontrastů uslyšíte, pokud si pořídíte debutové album kapely Rinoa „An Age Among Them“. Pětice z hrabství Essex (kraji Depeche Mode, Bloc Party, Iron Maiden nebo Kenai) fungující od července 2007 jím navázala na extended play „Rinoa“ a následné split album s místní kapelou Bossk. Magazín Rock Sound o desce „An Age Among Them“ napsal: „Je to kus umění, který rozebere a přestaví hranice toho, o čem jste si předtím mysleli, že víte, že v hudbě platí.“ Přejeme vám pevné ušní bubínky.

K dalším z nadějných kapel, jejichž sound zdobí hutné metalové kytary, patří The Arusha Accord. Své deubtové album otitulované „The Echo Verses“ vydali v roce 2009 a ihned se jim dostalo přívlastku nových The Dillinger Escape Plan. Letos je v České republice budou moci spatřit návštěvníci srpnového festivalu Brutal Assault v Josefově. Mimo výše zmíněného LP mají The Arusha Accord na svých bedrech zářez v podobě pětipísničkového EP „Nightmares of the Ocean“. Svůj netradiční název převzali z názvu mírové úmluvy, díky které definitivně ustaly boje během občanské války v africkém státě Rwanda.

Související články
Komentáře