Březnový objev: Dosáhnou sloventí Comedown svých cílů?
Další nadějnou kapelou, jež si zaslouží pozornost, jsou Comedown ze slovenského Martina, punk-rockové baty našich východních sousedů. V rámci místní vzkvétající scény se o této stále mladé pětici mluví už několik let, avšak ke skutečným činům dochází až nyní. V roce 2007, krátce po vzniku, se sice dostalo na první studiovou skladbu Sladká Spravodlivos, jenže následovalo rovných 8 měsíců pauzy, po níž musela skupina začínat téměř od znova.
Hlavním důvodem přerušení činnosti byly zahraniční cesty několika členů, kteří si touto formou plánovali vydělat na nové vybavení. Oba kytaristé se vydali získávat finanční prostředky do Velké Británie, zatímco bubeník Peter Časo zvolil pobyt v distančně bliím Německu. V prvom rade sem mali velkú predstavu o tom, ako si zarobíme peniaze, ale realita bola trošku iná. Člověk, kým sa v zahraničí porieadne zorientuje, zistí, že preiel jeden pol rok a dokopy vlastne nič nemá, akurát viac skúseností a veža dobrých záitkov. Čie v konečnom dôsledku sme si skoro iadne peniaze na aparatúru nedonesli, ukazuje se realita, jejíž dopad Comedown pocítili po návratu a opětovném shledání ještě jednou. Nebolo aké da sa dohromady. Jediný problém bol zohna si speváka, s čím sme mali problém aj v minulosti. Ale nakoniec sa to podarilo, lebo sme všetci mali záujem ďalej fungova konečne v plnej zostave, dopadla celá anabáze s pauzou úspěšně a mohla se začít psát nová kapitola v krátké historii kapely, v níž pozici zpěváka zaujal dosavadní kytarista Juraj Janík.
Od tohoto momentu směřovala veškerá činnost Comedown k nevyhnutelnému výsledku. Symbolicky se hned prvního dne roku 2010 tato pětičlenná parta odebrala do studia Morpheus, kde za asistence Dávida Kalosiho nahrávala něco málo přes měsíc. Album vznikal pribline dva roky a sú tam zachytené rôzne obdobia kapely, takže to nebolo tématicky rieené. Čo už si poslucháč z toho odnesie, necháme na ňom, lebo sa nesnažíme vnucova žuďom nejaké názory, je zřejmé, že martinská kapela se určitě nezařadí mezi hudebně angaované kapely.
Během výše zmíněné doby vzniklo osm skladeb, které nyní dohromady tvoří debutové album s názvem „The Comedown“. CD si dávame lisova na vlastne náklady v mnostve 200 kusov, a v blízkej dobe chceme oslovi niekožko vydavatežstiev, komentuje skupina formu vydání své novinky.
V súčasnosti existuje strašne veža kapiel, ktoré sú dobré, a hlavne každý z nás ma rád niečo iné, čie nedá sa poveda, že by sme mali nejaký vzor. Každého z nás počas svojho hudobného vývoja ovplyvnilo niečo iné, říká skupina, jež holduje modernímu a velmi populárnímu pojetí hard-coreové hudby. S tím souvisí i anglická podoba písní. Nespievame po slovensky lebo angličtina je jednoducho univerzálny jazyk a do našej hudby sa nám slovenčina nehodila. A boli by sme radi, keby to oslovilo aj okolité krajiny, věří Comedown, že by se časem mohlo poštěstit i v nejbliím zahraničím.
Když je řeč o novém albu české nebo slovenské skupiny, stále častěji se fanoušci a hudební posluchači střetávají s možností stáhnout si kompletní výtvor zdarma na internetu, podobný trend se zároveň těí stále větší oblibě i v zahraničí. Jak se k této skutečnosti staví Comedown? Nechceme to zatiaž dáva vožne k stiahnutiu, lebo naa hudba má pre nás istú hodnotu a dali sme do toho veža úsilia. Cena CD bude aj tak dos nízka a v dnešnej dobe sa to aj tak dostane niekde vožne k stiahnutiu, či už chceme alebo nie.
Najdou Comedown vytouené vydavatelství, osloví fanoušky v okolních státech, prosadí se vůbec alespoň na domácí scéně? Odpovědi na tyto všechny otázky přinese až čas, což však nemůže bránit tomu, aby si každý udělal vlastní úsudek o nové tvorbě této kapely již nyní. Jak už bývá elezným pravidlem, na oficiálním bandzone profilu se totiž povalují hned čtyři skladby, které netrpělivě čekají právě na Vae zhodnocení.