iPUNK na stopě budoucích hvězd britské kytarové scény (9)

Martin Wipplinger, 24.6.2010, 10:57

britanie-9.jpgAktuální vydání naší pravidelné rubriky se nebude držet mezi mantinely určitého žánru. Na své si přijdou jak příznivci melodického post-hardcoreu tak v současnosti toho nejkvalitnějšího britského alternativního rocku. Kapela In Case Of Fire, kterou vám dnes představíme, byla totiž v loňském roce za svou debutovou desku oceněna věhlasným hudebním plázkem Kerrang!. Zvláště bychom chtěli upozornit na kapelu Tiger Please, mnoho mladých uskupení podobného ražení po Walesu totiž rozhodně neběhá. Vychutnejte si již osmý díl seriálu iPUNK na stopě budoucích hvězd britské kytarové scény a najděte si favority, kteří mají potenciál k tomu na stálo se usadit ve vašich přehrávačích.

Pětičlenná sestava z Norfolku říkající si Deaf Havana přebrodila kanál La Manche díky svému prvnímu singlu Friends Like These z doposud jediného dlouhohrajícího alba „Meet Me Halfway, At Least“, které vyšlo loni na podzim. „Chtěli jsme napsat desku, která bude tak popová, jak jen to bude možné, aniž bychom při tom ošidili screamo a další těžké hudební prvky,“ charakterizuje vokálista James Veck-Gilodi aktuální album. Domovskou stájí Deaf Havana je vydavatelství A Wolf At Your Door Records. Nedávno kapelu opustil druhý z pěvecké dvojice Ryan Mellor, jehož nahrazení kapela neplánuje a šíří zvěsti o tom, že radikálním způsobem svůj hudební projev změní.

„Pokud je na tomto světě nějaká spravedlnost nebo zdravý rozum, pak tahle kapela bude obrovská.“ „V posledních letech tu bylo několik talentovaných velšských kapel a Tiger Please jsou mezi těmi úplně nejlepšími,“ ozývá se z Británie. Opravdu. Velšská rocková scéna má v těchto mladících ohromný příslib. Příznivci amerických The Gaslight Anthem by měli vyhlásit stav nejvyšší pozornosti. V tvorbě Tiger Please mají své místo prvky punk-rocku a především epického rocku. Sama kapela říká, že se vzhlédla v kapelách Kings Of Leon a Snow Patrol. Jejich aktuální EP z dubna nese název „Seasons“ a najdete na něm čtyři skladby k jednotlivým ročním obdobím plus intro. Studiovka „They Don’t Change Under Moonlight“ byla vydána v loňském roce.

Když jsme u udílení cen časopisu Kerrang!, vítězem té za Nejlepšího britského nováčka roku 2009 se stali In Case Of Fire. Tahle trojka ze Severního Irska píše do kolonky vzniku letopočet 2005, svou debutovou desku „Align The Planets“ ale vydali až v loňském květnu. „Budoucnost britského rocku je v bezpečí tady, v rukou In Case Of Fire,“ píše renomovaný plátek Big Cheese a uděluje desce maximální možné hodnocení. Severoirská média In Case Of Fire dokonce přirovnávají k tamní legendární rockové formaci Ash. Je pravděpodobné, že druhá studiovka půjde oficiálně do prodeje ještě tento rok.

Od července 2008 fungující pětka Proceed se na britské scéně drží spíše v pozadí. A to má na svém kontě již dvě extended play (aktuální „Curious Electric“ z před pár týdnů) a dva singly Visual Field a Treading Water. Oba se můžou pochlubit videoklipem. Druhý jmenovaný vám bude možná známý ze soundtracku počítačové hry Colin McRae Dirt 2. Proceed v loňském roce vyrazili mimo domovinu, aby se představili na švédském festivalu StageDive Day Out, kde se potkali např. s Millencolin, Dance Gavin Dance či The Ghost of a Thousand.

Související články
Komentáře