Tim Armstrong představuje svůj nový muzikálem zvrácený seriál – první díl s Davey Havokem a Larsem Frederiksenem, podívejte se!

Jesse Underdog, 22.10.2011, 22:36

Jestli se ptáte, co se děje s Timem Armstrongem, celými Rancid a proč už nevyšla alespoň tolikrát avizovaná novinka Transplants, máme pro vás konečně jasnou odpověď – dávali do kupy nový seriál! Podle vize punk-rockové legendy Tima Armstronga se dala dohromady parta nadšených umělců, která se rozhodla sdílet myšlenku nové show v burleskním stylu, Tim Timebomb’s Rock’n’roll Theater.

Kombinace jména křestního a titulu jednoho z předních hitů Rancid dává jasně najevo, kdo je otcem toho všeho, koho si ale Tim přivzal tentokrát s sebou? Tento týden měl premiéru úvodní díl a co se herců týče, v hlavní roli se vedle polosvlečených smyslných slečen (v do posledního detailu vystylovaných „kostýmech“) objevil Armstrongův osudový přítel a spolufrontman z Rancid, Lars Frederiksen. Roli nejžhavějšího ďábla v historii audiovize pak ukořistil dlouholetý kamarád a zpěvák A.F.I. Davey Havok a konečně za profesionální herce se představí Robert David Hall, kterého v poslední dekádě proslavila především role koronera v CSI Las Vegas.

rocknroll-theater-display.jpg
.
Až do přečtení posledního jména to možná vypadalo jako tradiční rancidovský stereotyp ustavený zvláště v posledních letech, kdy nám kapela servírovala překontrastovaná černobílá videa prakticky jenom s jakýmsi uměleckým příslibem, nicméně toto je plnokrevná profesionální práce celé řady lidí, jenž dokáže nepřipravené fatálně zaskočit.

Pro muzikálové téma je na první pohled jasné, od kterého Armstronga se Tim nechal inspirovat a na rovinu si řekněme, že jeho otec to nebyl. Green Day, kteří z této práce přímo čpí hned na několika frontách, ovšem s loňským broadwayský hitem American Idiot nejsou zdaleka jedinými, které autor seriálu při tvůrčí seanci inhaloval. Rock’n’roll Theater je především fúzí Bčkových hororů z 50. let, otravných muzikálů z jakékoliv doby a nám tolik dobře známé punk-rockové kultury.

Z poslední jmenované kategorie je potřeba konkrétně vypíchnout reference na My Chemical Romance (ještě z dob, než se stihli převtělit do svých altereg komiksových superhrdinů a začali plnit zprávy pirátských rádií) a misenscény jako přes kopírák z klipů jako Holiday od znova citovaných Green Day. Nejde ale jenom o to, že jsou to odkazy nejsnadněji čitelné – ony totiž přímo souvisí s dalšími tvůrci pořadu.

Vezměme si třeba režiséra Kevina Kerslakea, který stál za dramaturgií MTV v devadesátých letech skrze klipy Green Day (opět), Nirvany, The Offspring, The Used, Rise Against, a řady dalších. Choreografem je Michael Rooney, jež se už stihl podepsat právě pod zmiňované klipy My Chemical Romance, Fat Boy Slim, Björk nebo Kylie Minogue a v plnometrážní kinematografii pod debut Marca Webba (jednoho z nejvýznamnějších režisérů punk-rockových klipů naší doby) 500 Days of Summer. Obsazení obstarala Mary Vernieu, castingová agentka filmového režiséra Darrena Aronofkskeho (Černá labu, The Wrestler), a v tomto případě pro ni byl asi nejklíčovější zářez na obsazování neo-noirovky Millerova komiksu Sin City.

Stylem se totiž Rock’n’Roll Theatre místy velice přibližuje vizuálu Sin City a to i díky tomu, že show rozhodně nepracovala s punkovým rozpočtem. Postprodukce je na velice profesionální úrovni, stejně jako celá výprava bohatých kulis nevyjímaje.

Za finanční prostředky je zodpovědný David Robertson, uměleckým konzultantem byl Alex Coletti, který dříve rovněž působil v MTV. Scénář s Timem Armstrongem dával dohromady milovník punk-rocku a nezávislý režisér John Roecker (Live Freaky! Die Freaky!; dokument Green Day Heart Like a Hand Grenade a přidružený kraas They’re All Out Without You; živé DVD vedlejšího projektu Green Day, The Network, Disease is Punishment).

Kdy a o čem bude další epizoda, to se neví, stejně jako není známé její obsazení. Jestli to budou stejné legendy jako v té první nebo zase jiné, se budeme muset nechat překvapit, pravděpodobně ovšem opět uvidíme další krátký filmek v sociálně satirického ražení s Timem Armstrongem jako – doslovným i duchovním – vypravěčem. Níže už se můžete podívat na celý první díl s názvem „Dante“. Epizoda byla rozdělena na sedm krátkých částí, které na sebe samozřejmě přímo navazují a v každé zazní jedna nová písničky speciálně napsaná Timem Armstrongem a odzpívaná příslušnými charaktery Larse Frederiksena, Davey Havoka a Roberta Davida Halla nevyjímaje.

Který Armstrong má lepší muzikál? Vede u vás American Idiot nebo Rock’n’Roll Theatre? Pro bonusová videa sledujte příslušný youtube účet – o každé další epizodě vás budeme informovat.

Související články
Komentáře